| Dianaoprescu a întrebat:

Se merita sa stai 4 zile in Sighisoara? Si as mai dori destinatii turistice, accesibile, unde poti ajunge cu trenul, nu extrem de departe de Bucuresti si fara mare. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Eu n-as mai sta! Acolo am vazut cei mai multi betivi pe metrul patrat si in majoritatea locurilor, sub eticheta autenticitatii, se vand kitsch-uri oribile. Ai grija unde iti tii banii si la ce mananci! Viziteaza zona Sarmizegetusei (M-tii Orastiei), e tare placut, te incarci cu energie pozitiva. Drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi zonele din Cluj, Iasi, Hunedoara, Brasov. La Sighisoara nu prea ai ce face 4 zile. Iti ajunge 1 zi oriunde daca e doar oras. Altfel daca vrei undeva la munte mai inteleg. Dar nu ajunge trenul acolo, nici masina nu prea ajunge peste tot.

| DespreHostel a răspuns:

Dupa mine merita Sighisoara, 4 zile ai ce sa facihappy de la echitatie, poti sa mergi la atelierul medieval, acuma a fost si festivalul medieval.happy