| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ajunge la Lacul "Ochiul Beiului" cu masina? Sau cat de aproape se poate ajunge cu masina?

Răspuns Câştigător
| HabarNuStiu a răspuns:

Pana la Podul Beiului ajungi cu masina trecind prin satul Potoc. Drumul e asfaltat, e bun, dar are doar o singura banda pe care incape doar o masina. Asadar trebuie sa conduci cu atentie ca nu se stie ce iti apare din fata. La Podul Beiului e amenajata o mica parcare. Acest loc este o importanta intersectie de trasee: se poate pleca spre Sasca Romana, pe traseul cu tunele, spre Valea Beiului si Cascada Beusnita, spre Cantonul Damian si Cheile Nerei.
Ca sa ajungi la Lacul Ochiul Beiului trebuie sa mergi pe jos, pe un drum forestier cam o ora, o ora jumate.

1 răspuns:
| HahahaAb a răspuns:

Se poate doar pana la o pescarie de acolo jos,dar trebuie sa mergi pe jos vreo' ora prin padure,stai linistita,nu e greu,merg si babutzele de manuta pe acolo, succes, merita!