| CookieDipRo a întrebat:

Se poate merge la mare fără un adult? Ma refer sa inchiriez hotel/pensiune? Daca nu de ce dacă da, cum? Ce trebuie sa semnam?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O pensiune / hotel care se respecta cat de cat nu inchiriaza la minori. Daca esti insotit de un major e alta treaba

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu se poate sa mergi al mare, munte sau in alta parte, fara un adult.
Nu poti inchiria camera la hotel sau pensiune, daca nu ai 18 ani impliniti, sau nu esti insotit de un parinte ori tutore legal.
Pana la 18 ani, nu ai drept de semnatura nicaieri, fiind fara vreo valoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Singurul lucru pe care-l poti face sa mergi la mare fara parinti, este sa te inscrii intr-o tabara scolara si atunci, profesorul care merge cu voi, este tutorele legal, care raspunde de voi.