| bmerry a întrebat:

Se pot vinde biletele de avion dupa cumparare? Sau se poate face ceva pentru recuperarea banilor?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu toate companiile aeriene au același sistem de anulare / transfer de nume pentru biletele emise.
La unii nu se poate, la alții da, dar fie taxa de transfer e mai mare ca prețul biletului, fie comisionul de anulare e foarte mare.
Citește condițiile pe sait=ul transportatorului.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot restitui si primi contravaloarea biletului, mai putin un comision.

| mgtow a răspuns:

Se returneaza biletu in termenu stabilit de compania de zbor si vei primi o parte din bani inapoi nu toti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa le anulezi, bineinteles contra unei sumei drept comision. La unele companii low cost de chiar maricel comisionul