| tia_5547 a întrebat:

Sora mea are 13 ani deci nu are inca buletin si nu poate trece granita trebuie sa isi faca ea pasaport sau mama sai sa ne treaca p amandoua? p. s eu am buletin.multumesc

Răspuns Câştigător
| mriuls a răspuns:

Trebuie sa isi faca pasaport! si eu am avut aceeiasi problema big grin.[funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Trebuie să-și facă pașaport iar tu poți să treci cu buletinul tău.

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Dacă ai buletin nu cred că mai e nevoie să-ți faci tu pașaport dar sora ta da findcă nu are bultinul măcar.Trebuie să-și facă pașaportul ca să treacă granița. Știu pentru că așa a fost și la mine numai că nu am frați sau surori happy
Sper că te-am ajutat happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obligatoriu sora ta trebuie sa-si faca pasaport, se poate face si numai pe un an si se face mai repede, pasaport simplu temporar. Tu poti trece cu cartea de identitate(nu buletin). Numai bine!