| Sara a întrebat:

Stie careva care este programul preotului de la Liteni, din Jud Suceava? Preotul este cu har si am probleme in familie si stiu ca acum vreo 4 ani mergeam cu mama acolo. Dar nu mai stiu nimic de Biserica aceea, si nici daca mai slujeste acelasi preot.

22 răspunsuri:
| ladybird a răspuns:

Nu stiu, dar mai stiu un preot cu har dintr-un sat... Radaseni. Merge foarta multa lume la el.

| cely a răspuns:

Iti recomand sa mergi la Radaseni, langa Falticeni. E u preot deosebit. Nu exista sa nu se rezolve daca te rogi cum iti recomanda preotul de acolo. In fiecare vineri si in zile de sarbaoare, citeste acatistul Maicii Domnlui la Icoana Facatoare de inuni. Apoi sta de vorba cu oamenii. Doamne ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintele vine in fiecare luni, miercuri si vineri dupa ora17:00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da
sa ajungi acolo vineri este bun preotu pentru orce dar sa ai credinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Sara! sunt mihaela si am fost si eu la acest preot... ce sa-ti spun, multe lucruri nu-ti spune, parerea mea e sa te rogi la Dumnezeu si Maica Domnului mult si cu credinta, si nu mai crede in astfel de lucruri ca nu e bine! MUlte lucruri nu sunt intamplatoare in viata noastra, sunt trimise de Sus pentu a ne intari! parerea mea e sa nu te duci, ca e mai bine, poti face rugaciuni si la o biserica de la tine si toti preitii au har...multa rabdare si timpul le rezolva singur toate problema ai sa vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt din acea zona stimata doamna, si va pot spune ca preotul se numeste VRAJITORU, nu este o gluma. IL ve-ti gasi cu siguranta, locuieste la 500m de biserica, aproximativ. Orice om de acolo va poate indruma. Va recomand sa il vizitati si pe preotul IRIMESCU, de la radaseni de linga Falticeni, un preot deosebit ce va va indruma si va va sfatui cum nici nu sperati! de la falticeni la Liteni sunt 30 km, asa ca nu strica sa-i vizitati pe amindoi. DUMNEZEU SA VA AJUTE!

| Pasca_Dany_1978 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are cineva număru sa ma ajute sa pot lua legatura cu preotu irimescu.

| Ralucadana a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai stii ceva de acest preot din liteni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc un preot care nu are nevoie sa iti deschida cartea, ci prin simpla lui prezenta, prin smerenia lui te face se simti ca Dumnezeu lucreaza prin el, este un parinteleCauneac Ovidiu din Fetesti, Suceava, eu am apelat sa imi citeasca niste rugaciuni de sanatate si sa ma binecuvinteze, de atunci sunt alt om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si eu am fost la parintele de la Fetesti din Suceava este un parinte care se vede ca Dumnezeu lucreaza prin el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest preot mai slujeste acolo poti merge luni dimineata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie careva cum pot da de parintele de la Fetesti, din Suceava? Am auzit ca e cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, infiecare zi din saptamana, de dimineata si pana termina cu toata lumea. Vinerea se face Sfantul Maslu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai este acolo, mama mea merge acolo. parintele este tare bun si de mare ajutor. dumnezeu sa va ajute.

| rey a răspuns:

Decat sa mergi la preoti sa rezolvi probleme, mai bine ti le rezolvi tu gandind...desi e greu, pastreaza un echilibru psihic si o sa reusesti, oricand exista mai mult decat 2 solutii...

| iuliana21 a răspuns:

Sincer am auzit si eu de el...dar nu stiu nimic..stiu o femeie din bistrita care tine posturi si care e f buna in cea ce face...daca vrei mai multe detalii iti dau p privat...mult succes si multe bucurii in familie

| iuliana21 a răspuns:

Sincer am auzit si eu de el... dar nu stiu nimic.stiu o femeie din bistrita care tine posturi si care e f buna in cea ce face... daca vrei mai multe detalii iti dau p privat...mult succes si multe bucurii in familie

| Schneider_Daria_1962 a răspuns (pentru iuliana21):

Sint Daria, despre femeia din Bistrita te-asi ruga sa ma ajuti cu datele de contact

| Ralucadana a răspuns:

Ai aflat daca acest preot mai e la liteni?

| Lamba_Emilia_ a răspuns:

Aș dori să știu, cum se poate lua legătura cu părintele Irimescu Petru? Un nr de telefon? Sau altă modalitate? Vă mulțumesc.

| germ a răspuns:

Fratilor, nu va duceti la Liteni la Vrajitorul. Am fost si eu si i-am dat 6 lei si me-a zis ca "ham, 6 lei!?, ce sa-ti zic eu de 6 lei!? ", imi venea sa rad de el :)) ca mea-m dat din prima seama ca nu are har adevarat. Me-a mai zis in felul urmator: bani nu ai, puta :)) nu ai... (nu mor de foame, sunt si insurat si am si 2 copii), cum sa zica un preot asa ceva? oricum uitati-va pe adresa asta sa va convingeti : http://stirileprotv.ro/......video.html

| Petru_Sava_1981 a răspuns:

Care este programul preotului de la liteni, ca sa stau de vorba cu el?