| okei a întrebat:

Stie careva cum este drumul Romania - Bulgaria - Grecia, Grecia fiind destinatia, este bun drumul? Plec Vineri spre Sambata pe la 3...4 Dimineata tongue Multumesc

Răspuns Câştigător
| catalinten a răspuns:

Drumul este e cam 850 km pana la frontiera bulgaro-greaca (din Bucuresti).
Portiunea Bucuresti-Giurgiu e relativ proasta, mai ales jumatatea dinspre Giurgiu.
De la Giurgiu/Ruse pana la Sofia drumul prin Bulgaria e cam ca la noi - nu extraordinar.
Sfatul meu este sa eviti intrarea in Sofia - pe centura ocolitoare.
Intre Sofia si vama greaco-bulgara drumul e mult mai bun (cu portiuni de autostrada excelente).
Atentie, ca la intrarea in Grecia poti fi controlat de politia de frontiera sa nu ai detector de radare (interzis in Grecia - amenda f mare).

7 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Prin Bulgaria sincer, nu as recomanda nimanui sa mearga cu masinathinking din punctul asta de vedere mi se pare cea mai naspa tara. Hoti la greu.peste totwinking Dar daca tot mergi.vezi pe unde opresti.sa nu cumva sa opresti in camp sau in locuri in care nu e populatie.fiindca ti se pot intampla.destulewinking.

| hândel a răspuns:

Pleci cu masina? Eu am fost numai cu avionul. Cum iti spuneam, esti tare norocos sa petreci in Grecia. Te astept cu impresii si patanii facute acolo. Drum bun iti urez vineri, mai e putin pana atunci. big grin

| ladybird a răspuns:

Pai o vecina de-a me a facut drumul asta de vreo 10 ori si nu glumesc, deci nu are cum sa fie asa de rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ceva raketi pe drum, insa nu-ti face probleme, bucura-te caci vor mai fi si altii pradati, nu numai voi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin Bulgaria dupa Ruse e cam rau cu hopuri, vreo 100km pina la sofia e autostrada dar dupa sofia spre grecia, iar cu hopuri, Intrind in Grecia se schimba radical vazul si mersul.se vede ca intri intr-o tara dezvoltata, cu toate ca inca nau grecii drum ideal ca in Italia sau Germania dar e bun.

| christabell a răspuns:

Din cate mi-au spus cei ce au fost cu masina drumul e f. bun si fara probleme. Drum placut, vacanta minunata!

| sweety_1169 a răspuns:

Daca mergi cu masina personala e cam periculos, am auzit multe intamplari neplacute, mai bine alege autocarul, trenul si cel mai bine avionul