| UnNumeScurt a întrebat:

Stie cineva cam cat ar costa sa platesti un taxi sa te duca cam 1 km pana undeva?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Craiova nu e Bucurestiul, sunt distante mici. Cred ca cu 5 lei te duce mai ales ca de la gara are sanse sa prinda alt client. Intrebi taximetristul, daca vrea bine, daca nu...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de oras. In Bucuresti te costa o bataie daca ii zici aluia ca vrei doar 1 km

| UnNumeScurt explică (pentru suntserios):

Atunci din Centrul Craiovei si pana la Gara de pe bulevardul Carol I, e mai mult de un km? Eu asa dupa un site am calculat si vin cam 2 km, pentru 2 km m-ar duce un taxi? Nu ca imi e greu, dar nu cunosc zona...

| UnNumeScurt explică (pentru andreia67):

Pai eu vreau de la Gara in centru, nu invers =)

| andreia67 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Tot aia, intrebi.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Tarifele variaza de la un oras la altul. Am vazut aici tarife mici. Sunt si de 3, 5 lei/km. Te costa si pornirea, cam c/v unui km.
Dar eu am fost in Craiova anul trecut. Am mers mai departe de centru si am platit vreo 6 lei. In Craiova nu e scump, daca nu au crescut preturile mult.

| andreia67 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Craiova nu e Bucurestiul, sunt distante mici. Cred ca cu 5 lei te duce mai ales ca de la gara are sanse sa prinda alt client. Intrebi taximetristul, daca vrea bine, daca nu...

| N0xEterniS a răspuns:

De la 1 Octombrie tarifele au crescut cu 30 de bani => in jur de 1, 70 lei/km.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce nimeni 1 km. Eventual sa ii platesti de 10 ori cursa. Am patit in Bucuresti. Am preferat sa merg cu RATB-ul. Am iesit mai ieftin.

| nirocino a răspuns:

Orientativ costa intre 1, 39 Ron - 2, 5 Ron, depinde de firma, oras, etc.