| DomnulNu a întrebat:

Stie cineva care a fost in Grecia, cine si in ce fel produce acel zgomot asurzitor in padurile de pin?

Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

Eu sunt in Cipru si stiu exact despre ce vorbesti.Aici se numesc''Zizira'', sunt niste insecte asemanatoare cu lacustele dar mult mai mari si fac acel zgomot frecandu-si picioarele din spate(la fel ca greierii). Denumirea lor difera de la o tara la alta dar stintific parca se numesc''Cicade''.

6 răspunsuri:
| treideca44 a răspuns:

E un un iepure cu cap de vita

| mgtow a răspuns:

Muncitori care taie copaci si le incarca in trailere pentru a fi transportate la fabrica.

| nosferatu a răspuns:

Extraterestrii laughing

greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt un fel de insecte,cam ca greierii, care prin vibratii scot sunetul respectiv, greu de observat cu ochiul liber.Cum sunt si multe, poftim zgomotul...

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Sunt un fel de insecte care sunt si in Croatia si in Grecia si iti spun ca sunt super enervante!

| MihaelaDart a răspuns:

Acea insecta face reclama gratuita, genul reclamei de la tv (cine sta in Grecia stie)... G G G... tongue.
Ma rog si ca sa-ti raspund e un fel de greiere, asa cum si restul ti-au raspuns la intrebare.