| mdc97 a întrebat:

Stie cineva care sunt restrictiile actuale (covid) pentru romanii care vor sa calatoreasca in SUA?
E permisa intrarea? Sau este interzisa?
PS: poate trebuia sa pun intrebarea la topicul COVID...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La acest moment, toate vizele turistice (de calatorie) sunt suspendate pentru: USA, Canada si Australia.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie nici o stampila pe pasaport!
Vizele nu se mai pun de foarte multi ani cu stamplia pe pasaport, acum totul se face online, electronic.

Am discutat eu cu vara-mea din America si-mi spunea ca ar fi vrut sa-i aduca parintii la ea de Pastele asta, dar nu se mai dau vize acum, pentru America.

Iar eu confirm ca NU se dau vize turistice nici pentru Australia. As fii vrut sa vin in tara anul asta, dar granitele Australiei sunt inchise deja de 1 an si nu cred ca se vor deschide pana la sf de an.

| 2420 a răspuns:

Probabil va trebui o ștampilă pe pașaport pentru o asemenea aprobare