| BogdanFnky a întrebat:

Stie cineva cat este taxa de trecere pe podul Prieteniei?(Giurgiu-Ruse)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.cnadnr.ro/docs/pagini/rusedunare.pdf ai tarifele, in functie de autovehicul. Numai bine!

| Leea1234 a răspuns:

S-a propus ca taxa pentru trecerea podului să fie redusă pentru autoturisme de la 6 euro la 2 euro;
pentru microbuze cu până la 23 de locuri - de la 12 euro la 4 euro;
şi pentru autobuze cu peste 23 de locuri - de la 25 de euro la 8 euro.
(am gasit si eu pe net)