| coco4782 a întrebat:

Stie cineva cu cate cartuse de tigari am voie sa plec din Romania spre Anglia cu avionul si daca am voie cu medicamente? Si ce mai trebuie sa fac la aeroport daca am facut check in ul din aplicatia de pe mobil si am biletul de imbarcare in aplicatie, mi-l scaneaza de pe telefon direct?

3 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Probabil doar unul de persoană, cum era și la autocar. Cât despre medicamente ai nevoie de o hârtie cu modul de administrare și ștampila medicului care ți-a recomandat acel tratament. Eu chiar azi aflasem.

| Lucian4 a răspuns:

Http://europa.eu/......dex_ro.htm citeste.
daca ai facut check in te duci direct poarta de scanare. da, scaneaza codul de bare de pe tel.
la bagaj de cala nu conteaza cate medicamente, medicamente pot cumpara si in Anglia cu conditia sa nu fie antibiotice ca iti trebuie medic de familie-gp

| alex04041982 a răspuns:

La noroc. legal 1 cartus +1pachet.teoretic.practic cate vrei, daca te prinde iti ia tot.tu decizi.in ue ai sacpleci cubcatecvrei.medicamente? de 100euro