| Don23Juan a întrebat:

Stie cineva daca in Turcia se circula si euro pe langa lira turceasca?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Oficial, nu. Dar prin bazar, sau magazine mici e posibil să fie primite și alte monede, dar la ce curs vrea vânzătorul. Mai bine schimbi în moneda locală, eventual păstrezi câteva bancnote de cinci euro sau mai bine de un dolar, pentru bacșișuri pe ici-colo.

2 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Poti face cumparaturi in ori ce moneda ai! calculeaza pe loc paritatea dar cel mai bine e sa ai dolari.-Am fost si stiu ce vorbesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea exista tari in care sa circule doua monede. Daca lira e cea oficiala, aia e folosita