| Mad1 a întrebat:

Stie cineva pe unde pot urca cu masina aproape de sfinx? Am facut candva traseul pe jos si la cateva sute de metri mai jos erau masini parcate...

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe transbucegi pana la cabana piatra arsa. De acolo e traseu usor vreo 40 min mers

| Mad1 explică (pentru suntserios):

Cum sa bag pe gps ca nu gasesc. Ms

| suntserios a răspuns (pentru Mad1):

Folosesti google maps si scrii Cabana Piatra Arsa

| Mad1 explică (pentru suntserios):

Ms mult, am gasit

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e permis accesul autovehiculelor fără autorizație în interiorul Parcului Național Bucegi. Poți merge doar până aproape de Cabana Piatra Arsă, lași mașina acolo într-o parcare (să nu încurci circulația) și restul pe jos.