| Alexuta97 a întrebat:

Stiti cumva daca copiii minori pot iesi din tara fara pasaport, insotiti de parinti, doar cu certificatul de nastere? In Bulgaria... happy funda.

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Minorii pana la 14 ani nu cred ca pot iesi din tara fara pasaport. dar minorii care au 14 ani impliniti > au buletin. pot iesi din tara cu buletinu cu conditia sa fie insotiti de ambii parinti. daca respectivul este insotit doar de un parinte, trebuie neaparat o petitie facuta la notar in care sa declare ca este de acord sa iesi decat cu 1 parinte din tara. sper ca ti-a fost de ajutor. bafta!

6 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Daca sunt insotiti de amandoi parinti nu este nici o problema.
Daca este insotit de un singur parinte atunci are nevoie de procura de la parintele celalat.

| ZEU93 a răspuns:

Doar cu certificatul de nastere nu poti, cu buletinul poti big grin

| PeStraziGoale a răspuns:

Eu anul trecut crying n-am mai mers in Bulgariacrying. ca nu aveam pasaport sau buletin crying aveam ca tine certificatul de nastere
Iti trebuie pasaport sau buletinul.

| hatze a răspuns:

Eu am auzit ca se poate! mai ales in bulgaria!

| Miki_2661 a răspuns:

Din câte ştiu trebuie să aibă paşaport. happy

| Paulutzu a răspuns:

Copiilor mici stiu doar ca le trebuie procura care se face la notariat big grin funda?big grin