| oana_9912 a întrebat:

Stiti cumva daca un minor isi poate lua 1 cartus de tigari cu el in bagajul de cala? din ce cauza nu ar mai putea pleca(cu avionul)? in ciuda faptului ca are procura si este dus de insotitor la aeroport

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu cred, ca ar fi vreo problema in acest caz.

NOname
| NOname a răspuns:

Legal ai voie sa transporti (sa scoti din tara) 1 cartus de tigari. Succes!winking

| raducu a răspuns:

Nu cred ca a zis nimeni ca nu are voie; adica normal ca nu ar avea voie mai mult decat spune regulamentul.
Doar ca nu stiu exact daca chiar un cartus de tigari ai voie sa iei cu tine.
Bine, cel putin, eu puneam cate un pachet in diferite haine, pantofi si doar cateva pachete lasam la iveala in caz de control.