| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva o aplicatie sau un site unde sunt cazari si locuri de vizitat la un pret destul de decent? La fel ca Airbnb.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Booking

| sierra1 a răspuns:

Dă pe booking o raită

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă te referi la România, atunci Travelminit. Mai ieftin și decât ce am găsit pe booking, asta comparând comisionul aplicat de agenție si prețul cerut de către cazare. Însă eu am cautat sa plătesc integral, pentru a fi sigur ca și rezervă camera si nu va da altuia între timp. Pentru 5 nopți ei mi-au cerut 1300 RON, booking pentru același nr de nopți 1650 lei, direct la cazarea pentru același nr de nopți 1200lei. Travelminit am găsit cel mai accesibil practic ei punând un comision de 100 RON.

| explorandromania a răspuns:

Eu folosesc Booking de regula, iar daca nu am variante pe Booking (in unele zone din Romania nu gasesti nimic) atunci caut pur si simplu pe Google si sun la numerele de telefon unde gasesc ca au cazare. Daca e ok preturi rezerv, daca nu, mai caut.
PS este plin de site-uri/bloguri de calatorii in limba romana (in engleza si mai multe).

https://explorandromania.blog/