| RainingBlood a întrebat:

Stiti locuri frumoase de mers cu masina? Adica ceva gen Transfagarasan sau Transalpina, ceva cu peisaje minunate de vazut din masina (si oprit pentru admirat) dar nu muzee sau saline?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu mai e nimic similar, la inaltime si asfaltat. Poti incerca platoul Bucegilor (drum prost), drumul care traverseaza muntii Baiului (nu am fost), drumul intre Bozovici si Oravita in Banat prin Cheile Minisului, drumul peste pasul Jiu-Cerna (ultima data am fost acum 20 de ani si era criminal, dar am auzit ca s-a modernizat), drumul intre Obarsia Closani si Valea Cernei (opreste in pas si urca spre Varful lui Stan, sunt privelisti fabuloase - 30' fara poteca, foarte inclinat). Sper sa-ti fie de folos.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Transbucegi
transrarau
cheile bicazului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de unde esti. Eu iti recomand zona Bucovinei. Eventual un traseu cam asa: Campulung Mold. - Rarau - Pasul Mestecanis - Vatra Dornei - Pasul Tihuta - Hotel Castel Dracula - Bicaz

| Neo12 a răspuns:

Vidraru e iarăşi foarte frumos.

| iulianr a răspuns:

Transrarau

| irina1984 a răspuns:

Viziteaza Cetatea Sucidava din Corabia judetul Olt.