| wizard_cristi a întrebat:

Stiti vreo locatie nu prea departe de Bucuresti unde sa-ti petreci week-end-ul? Nu as vrea sa merg la munte pe Valea Prahovei pentru ca traficul este oribil si nici n-as vrea sa fac 10 ore pana la destinatie. As vrea sa fie atat frumos ca si peisaj dar sa vad si un muzeu sau un alt obiectiv turistic. Multumesc!

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

poti merge la Snagov sau la Giurgiu. Eu am mai fost tot asa in weekend in Bulgaria la Russe tot la vreo 70 de km.de Bucuresti.

| mickeye a răspuns (pentru .Mr.Mike.):

La Ruse? E urât acolo.ce să faci la Russe? Numai snobii și parveniții se duc în Bulgaria, că cică e în străinătate.Nu există în toată Bulgaria peisaje ca în România.Eu unul vă recomand să vă duceți la Cheia sau la Cheile Dâmbovicioarei, în Argeș.Mai e frumos la Peștera Ialomicioara(București-Târgoviște-Sinaia)

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Campina sau Targoviste

| NoName_9903 a răspuns:

salina Slanic Prahova

| gabriellas a răspuns:

In Arges. In Pitesti ai un muzeu care are inclusiv un planetariu. Si daca o iei un pic mai departe spre Dambovicioara cu siguranta o sa fii incantat de peisaj. Apoi Rucar... si mai departe in Brasov: Moeciu, Bran... e splendid!