| Maripapaia a întrebat:

Sunt pensiuni destul de ieftine la Sibiu? Gen 100 de lei pe noapte. Vrem sa mergem in excursie la Sibiu dar nu știm in ce pensiune/cabana.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La cabana Nora în Păltiniș, 45 lei pe noapte, Păltiniș este cartier al Sibiului, vă duce autobuz de oraș cu 9 lei cursa.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

"Păltiniș este cartier al Sibiului"

looll, Paltinis e la 35 km de Sibiu, ce cartier visezi tu?

| Maripapaia explică (pentru sadrian46):

Noi pornim din judetul neamț, nu cred ca tansportul e 9 lei.

| sadrian46 a răspuns (pentru Maripapaia):

Mă refeream la o linie a transportului orășenesc din Sibiu la Păltiniș unde un bilet costă 9 lei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dle, eu m-am interesat oficial, telefonic, chiar acum, la Primăria Sibiu pentru confirmare.
O mare parte din teritoriul și facilitățile turistice ale Păltinișului se află în adminstrația Primăriei, deci a orașului Sibiu, ca și cum ar fi un cartier care face parte din oraș. Așa că nu visez, informație oficială, pe care o poți afla și dta dacă suni la primărie.
Sunt serios.
O zi bună și o minte și mai bună îți doresc.

| Demidol a răspuns (pentru sadrian46):

Chiar daca e in administrarea Sibiului, tot departe este. Din Sibiu si pana in Paltinis, treci prin cateva sate. Las-o balta cu "cartierul". Asa ca... degeaba ne dai lectii. Macar ai fost in Sibiu vreodata?

| sadrian46 a răspuns (pentru Demidol):

Da, și la Sibiu și la Păltiniș.
Și în Ungaria, Germania, Polonia.
Altă întrebare?

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

In realitate Paltinisul e ceea ce se numeste localitate componenta, nicidecum cartier. Te au mintiti aia de la primarie cand ai sunt.

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Așa este, dta ai cel mai bun răspuns.

| Demidol a răspuns:

In oras? Cate persoane sunteti?
Daca sunteti mai multi, puteti lua o camera la un hostel. Ceva intre 4 si 8 locuri. Revine sub 100 lei/persoana/noapte.