| Goldenbulle7 a întrebat:

Sunt sofer pe comunitate si vreau sa imi iau iubita cu mine. Stie cineva daca am voie sa fac asta? Nu e cazul sa conduca, doar sa ma insoteasca prin Europa. Avem ambii vaccin si pasaport

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nimeni nu interzice (in afara de angajator) sa-ti iei iubita cu tine.
Dar ceilalti soferi nu iau alte persoane cu ei fiindca le poate distrage atentia, ceea ce poate duce la probleme grave (accidentare, daune de platit etc.).

| mgtow a răspuns:

Poti sa o iei, cand eram sofer pe international UE am auzit cazuri in care nevestele (tinere focoase) s-au dat jos din camionul barbatului si s-a urcat la alt sofer pentru o experienta de neuitat. Asa ca fi precaut, multi soferi se da la nevestele altora

| darrio2007 a răspuns:

Daca patronul la care esti angajat permite, e ok.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca firma e ok cu asta...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu scrie pe ea că este iubita ta. Dacă are act de identitate, o poți lua cu tine.

| Lukasssz a răspuns:

De ce frate, iti este frica ca iubita ta mai strabate si alte cearsafuri in afara de al tau?

| Legion7X a răspuns:

. Să mergi prin Europa nu cred că este chiar confortabil, dar mă rog este doar o părere. Gândiți-vă la avantaje și dezavantaje in special pentru ea.

| dinaprilie a răspuns:

Dpdv al legislatiei rutiere nu este problema. Vezi ce zice firma la care lucrezi si atentie cand transporti marfuri periculoase.

| Vântulalb a răspuns:

Am vazut odata pe Facebook un sofer pe comunitate, as in tot felul de prbleme de astea. Matei si nu mai stiu cum. Parca Ilie. Sau Matei omul soselelor. Daca il intrebi, iti raspunde exact. Si avantaje, si dezavantaje, tot.
Prosupun ca vrei sa-i arati lumea fara plata drumului, nu esti glos cum cred altii.

| Mirel4412 a răspuns:

Am mai vazut cazuri din astea si nu vad care e problema, pana la urma merge legal.

| TheStrategist a răspuns:

Nu văd care ar fi problema.