Întrebare recomandată | Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Tgv-ul are cumva ruta Paris - Londra? Daca da, cat costa?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Da, se numeste Eurostar ( www.eurostar.com )
Preturile variaza intre 44 si 248 de lire sterline pentru un drum dus-intors, in functie de data plecarii, clasa cu care calatoresti si flexibilitatea biletului (daca este returnabil, daca se pot modifica datele, etc.)

| Gheorghe_Alexandru_1997 explică (pentru johnnny123):

Imi poti spune te rog... daca as vrea sa merg (copil + adult) dus-intors cat m-ar costa? aproximativ...

| johnnny123 a răspuns (pentru Gheorghe_Alexandru_1997):

Din ce vad pe situl lor, preturile variaza foarte mult in functie de ziua si ora plecarii.
Un exemplu: plecare pe data de 9 Aprilie, ora 15:07, 1 adult + 1 copil, pret 92 lire

Intra pe http://www.eurostar.com/ si sus in pagina exista acel modul in care selectezi ziua plecarii, numarul de adulti, numarul de copii, etc si iti afiseaza toate preturile.