| UnNumeScurt a întrebat:

Știe cineva ce mijloc de transport aș putea lua de la Craiova până la Galați? Am văzut trenuri care fac și 16 ore ceea ce mi se pare exagerat de mult. Cu autobuzul aș face mai puțin? Care ar fi cel mai rapid și puțin costisitor mijloc de transport?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce tren iei!
Daca mergi cu trenul personal, faci multe ore.
Uite aici, intre 7 si 10 ore, cu schimbare in Bucuresti si costa in jur de 100-115 lei
https://mytrain.ro/ro/legaturi/galati/craiova/

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai puțin costisitor ar fi bicicleta. Mai rapid nu cred.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bla bla car sau un autocar ceva, daca gasesti direct. https://www.autogari.ro/Transport/Craiova-Galati

| 4ndr33y a răspuns:

Vezi? Si panaramele astea vor sa ne interzica masinile, ca sunt prea multe dar in 2020 nu ai nici-o posibilitate sa te deplasezi in timp rezonabil intre 2 orase ale tarii.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru 4ndr33y):

Ai tren, face 7 ore. Cu masina faci cam tot atat