| doru_panaitescu a întrebat:

Toate companiile aviatice taxeaza pentru bagajul de cala?

Răspuns Câştigător
| georgehari a răspuns:

Nu. În general, companiile low-cost au o taxă suplimentară pentru bagajul de cală. Companiile celelalte permit un bagaj de cală inclus în preţ, cu condiţia să nu aibă mai mult de o anumită limită de kilograme (în jur de 20).

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

majoritatea companiilor taxeaza pentru bagajul de cala.acum se vor mai si mari tarifele deoarece criza financiara a inceput sa isi faca simtita prezenta si in companiile aeriene.este si normal sa mai incerce sa faca rost de un ban in plus punand o taxa pe bagajele de cala.

| Vulpita a răspuns:

Nu, nu neaparat, uite, flybaboo e low cost si nu a perceput taxa! 20 kg chiar!

| ayyanna a răspuns:

Da... dar numai pentru excedentul de bagaje... cand cumperi biletul intrebi cate kg ai voie la cala... ce depaseste, platesti!

| mihai_mazilu a răspuns:

Uneori, pretul afisat pe site include si taxa de bagaj, dar nu te mai gandesti ca te taxeaza si pentru aia, fiindca nu vezi acolo trecut si pretul initial corespunde cu cel final, astfel incat nu te irita sa vezi cum se tot adauga cheltuieli peste ce era initial. Dar toate cred ca taxeaza intr-un fel sau altul bagajele!