| hashe86 a întrebat:

top 3 destinatii turistice autohtone! ce imi recomandati sa vizitez in frumoasa Romania?!

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

1. Sibiul in timpul Festivalului International de Teatru (la inceputul verii).
2. Delta Dunarii in mai - iunie.
3. Maramuresul in timpul iernii.

18 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

1.Delta Dunarii(orasul Sulina)-am fost acolo 3 ani la rand si este superb, mai rar asa peisaje si o fauna bogata.Chiar merita vazuta Delta, deoarece multi nu o apreciaza la adevarata ei valoare.
2.Salina Slanic Prahova
3. Zona Bran-Moeciu

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

1. transfagarasanul
2. manastirea argesului
3. timisoara

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde ce vrei sa vizitezi. Ce te pasioneaza. Daca vrei ceva istoric sunt Cetatile dacice de la Blidaru-Costesti, Sarmizegetuza, Castelul de la Hunedoara..., Cetatea Devei (asta ca sa-ti dau o ruta de o zi).
Daca nu Maramuresul
Daca nu Moldova - manastirile si intr-adevar orasul Iasi este foarte frumos.
E frumos in Harghita - la munte - iarna sau vara ca e superb peisajul. Acolo sunt si statiuni balneare, dar sunt si pisicine cu apa minerala buna in diferite boli / chiar in orasul Miercurea-Ciuc. Sunt mai multe piscine descoperite, deci doar pentru la vara.
Cheile Bicazului arata fabulos...
E cam greu sa aleg doar 3 destinatii. N-am spus nimic de mare sau de Delta Dunarii... Dar aici n-am fost de mai multa vreme.

| kh1ss a răspuns:

1.delta dunarii
2. manastirile moldovei
3.brasovul

| mihalitza a răspuns:

1.Brasov-Bran-Moeciu-Transfagarasan
2.P.Neamt-Izvorul Muntelui-Masivul Ceahlau
3.Valea Uzului(cu campare in coada lacului Poiana Uzului)

| lost.in.rain a răspuns:

1. Ruta Brasov -Bran-Sinaia-Predeal
2. Cetatea Sighisoarei
3. Manastirile din Moldova si orasul Iasi

| carmencita80 a răspuns:

1. Munte
2. Statiunile balneoclimaterice+manastirile subcarpatice
3. Marea+Delta

| maryana5 a răspuns:

1-nu e nici un loc mai rumos si mai curat in aceasta Romanie decat propria-ti casa, lollaughing
2-peisajul dat mai sus dureaza pe totparcursul vietii doar dk esti tantalau si o vinzi sau ca un tolomac nu o mentii!
3-Visita placuta![p. s-in baie sunt suveniruri:-D-aia nu se prind cand se iau sampoane-hoppaa aia era casa mead'oh laughing ]

| samur1 a răspuns:

Piatra neamt, targu neamt, manastirea Petru voda,(de fapt ai multe manastiri in zona) durau (ceahlau)...bicaz (chei)...ai ce vedea si preturile moderate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.delta dunarii
2.Sibiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maramures, Bucovina si Moldova.in centru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa de cultura muzeul parcul etc

| jolie_3446 a răspuns:

maramuresul!

| cazaresulina a răspuns:

Sulina
ai incercat?
Ofer cazare Sulina Delta Dunarii la conditii de 2 si 3 margarete incepand cu 30 ron / pers.
In Sulina va puteti bucura de mare si delta.

http://www.cazaresulina.ro/
http://www.pensiuneamaxim.3x.ro/

cazare delta dunarii, cazare sulina
incepand de la 30 ron de persoana

| nastika11 a răspuns:

No, i am

| delaida a răspuns:

Am o pensiune pe malul lacului Victoria la 20km de Craiova, poti pescui, vana plimbari cu barca, bai in lac iar apa este foarte curata sau in piscina, vizita targurile pitoresi saptamana din zona, iti dau adresa site-lui www.statiuneavictoria.ro, si daca iti place te invit la noi

| cireshar a răspuns:

Salut!
incearca Manastirile : Namaiesti, Cetatuia, Aninoasa! si pentru cand vremea va fi buna, Patrunsa; sunt convinsa ca nu vei regreta! si la fel de incantat vei fi, daca vei ajunge in Dobrogea, la Manastirea Pestera Sf. Andrei!

| donpedro a răspuns:

1. transfagarasanul
2. cheile bicazului
3.muntii mehedinti