| LARISAGABRIELA123 a întrebat:

Trebuie sa merg in excursie cu scoala timp de 6 zile,dar nu vreau pentru ca o sa imi fie dor de mama mea, si daca nu ma duc in excursie trebuie sa merg la alta clasa pana se intorc colegii mei.
Ce sa fac?
1. Merg in excursie si o sa o sun mereu pe mama ca sa vorbesc cu ea.
2.Sa merg in alta clasa pana se intorc colegii mei.
Cine scrie cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in excursie cu colegii tai.
Vorbesti cu mama ta zilnic l telefon.
Gandeste-te ca sunt copii care stau la internat de varste mici si nu se vad cu parintii lor decat in vacante.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te ma in excursie cu colegii tai si nu te mai prosti. Trebuie sa te obisnuiesti sa te si detasezi de parinti iar acolo daca o sa te distrezi mult n-o sa mai simti dorul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stiu ca sa zic. Eu am intrat la un film si m-a apucat o diaree si nu stiu ca sa fac - raman sa vad filmul sau ma duc la baie?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sa mergi in excursie.