| cabac a întrebat:

Trebuie sa merg la Dublin Irlanda am bilet cu escala in Frankfurt
cum gasesc check-in care i-mi trebuie?

Răspuns Câştigător
| Alinaili a răspuns:

Intrebi la Informatii, sa stii ca sunt foarte draguti si-ti vor explica unde sa mergi.
Aeroportul din Frankfurt e foarte mare, ar fi imposibil sa-ti raspunda cineva aici la ce poarta sa mergi, e greu de explicat.
Bafta! Hai ca nimeresti tu!

2 răspunsuri:
| cabac explică (pentru Alinaili):

Dar as vrea sa stiu dupa ce sa ma conduc cum sa nimeresc?

| Alinaili a răspuns:

Dupa ce iesi din avion, veti lua un bus pana aeroport apoi urmezi toata turma de oameni pana la bagaje, apoi vei ajunge in sala de asteptare. De acolo cauti Information si intrebi in engleza cum sa ajungi la poarta care vrei, cel mai bine e sa-i arati biletul si te va ajuta
Acum aeroportul are 2 cladiri una una si una veche. E posibil sa ajungi in cladirea veche si plecarea spre Dublin sa fie din cladirea noua, dupa cate imi amintesc.