| anonim_4396 a întrebat:

Un restaurant unde se papa bine in Timisoara, fara sa ma usuce la buzunare, cunoasteti?
( Apropo, de ce aveti mai nene, taxiurile atat de scumpe? 2, 49 pe km...scump, scump... dincolo era mai ieftin).

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Reusesc din cand sa evaluez locatiile Timisoarei ca si cand n-as fi din oras, stii ce spun? Mi-am facut un fel de top al strazilor, hotelurilor, restaurantelor, punctelor de prim-ajutor, deci as fi putut sa-ti fiu oarecum de folos, pana la proba contrarie. Ma plimb prin oras si le privesc pe toate un pic de sus, multumesc GTA pentru asta. Data viitoare sa apelezi neaparat la mine, iti recomand un loc, spui c-ai mancat in San Andreas, nu in Timisoara...stai putin c-avem si noi Sânandrei la cativa km.de Tm...ce mi-i San Andreas GTA, ce mi-i Sânandrei TM?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei constata ca toate preturile/tarifele sint mai mari in Romania decit "dincolo". Acesta este efectul "eliberarii".

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, vorbeam cu timisorenii, de ce au tarifele mai scumpe fata de alte orase, in Bucuresti e 1, 39 pe km.
"dincolo era mai ieftin" e doar o replica celebra dintr-o reclama. big grin

| Leocerba a răspuns:

Asa e!
Mult mai scump sa mergi cu un taxi in Tm decat la Bucale.
( de ce dau acum peste intrebarea asta? mie acum mi-a aparut in e-mail laughing )

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Leocerba):

Da, Leo, tarziu! happy Nu mai sunt in Timisoara. Dar m-am descurcat! Mi-a placut tare mult Restaurantul Nora, pe terasa!
Si-apoi am prins festivalul beriihee hee
Trai pe vatrai, nu alta...
Uitasem ca esti din Timisoara, mea colpa! Chiar mi-a iesit din minte... si m-am tot gandit oare ce useri mai cunosc pe TPU din Tm ( era Justitiarul, la un moment dat). Eu il tot invitam pe Ray la o bere, dar m-a refuzat laughing