| Andjj02 a întrebat:

Unde este mai bine sa schimbi leva, in Bulgaria sau in România, in condițiile in care nu pot schimba de la vama?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoti de pe card direct in Bg

| mihai69 a răspuns:

Din lei în leva nu e prea avantajos nici aici, nici acolo. Din lei în euro, apoi în leva (în Bulgaria) e cel mai ok. Acolo se schimbă cel mai bine (și absolut sigur) la orice bancă - oferă cursul cel mai avantajos.
Dar dacă ai nevoie de leva (ca$h), cel mai bine e cum zise deja colegul minion - scoți de pe un card în lei o sumă pe care crezi că o vei cheltui plus ceva (5...10%) pentru „neprevăzute" într-o SINGURĂ extragere de la bancomat.
Sau și mai bine - fă-ți un card REVOLUT. E cea mai elegantă soluție la ora asta. http://www.revolut.com/ro-RO/