| cetateandezgustat a întrebat:

Unde pot sa imi fac o asigurare buna de calatorie?

As vrea ca:
- firma sa fie serioasa (in caz de necaz, sa cotizeze)
- suma asigurata sa fie de minim 10.000 euro
- plata sa se poata face online (de preferat prin transfer bancar cu un cod)
- livrarea asigurarii sa fie facuta prin e-mail
- suma maxima sa fie de 30 RON pentru o vacanta de o saptamana in Europa

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Bună. La mai puțin de 30 de lei nu găsești ca suma asigurată să fie de minim 10000 Euro pentru o săptămână. Eu am cumpărat de pe site-ul acesta (https://www.asiguraridevacanta.ro/? gclid=CjwKEAjwndqrBRC16IyeqPicp3ASJAB-vB-c6R2F514H3SGj09nUXPvWupcujB8tQEoVjwKU1oB_mhoCpa7w_wcB) și sunt serioși, corespunde întru totul cerințelor, mai puțin prima de asigurare.

| cetateandezgustat explică (pentru pilaf):

Daca scot asigurarea de bagaje (7.99 lei) ma incadrez si in cei 30 RON.