| cripsontyphoon a întrebat:

Unde poti amplasa un cort la mare? Daca vin cu cortul de acasa trebuie sa mai platesc taxe? Daca da cat e taxa pe zi?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu e nici permis, nici legal. Din păcate.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. În camping.
2. Da, că doar nu e nimic gratuit.
3. Depinde de la un camping la altul, de condiții, de cât de mare e cortul etc.

| cripsontyphoon explică (pentru mihai69):

Mi-se pare o prostie, in felul asta si oameni strazii ar trebui sa plateasca taxe ca dorm pe drum. Doar stai pe pamant si esti acoperit de o panza, nu la hotel

| mihai69 a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Oamenii străzii stau pe stradă, nu în camping.
Într-un camping, în afară de locul unde îți așezi cortul, ai la dispoziție wc-uri și dușuri (cu apă caldă!), pază, locuri de joacă, prize de curent, uneori și internet WiFi etc. Chiar crezi că e cineva nebun să facă astfel de amenajări și să le ofere fără plată?!?
Dacă chiar vrei să stai pe pământ și să te acoperi cu un prosop, fără cort - poți dormi pe plajă.

| cripsontyphoon explică (pentru mihai69):

Eu bateam inspre ideea de a merge cu cortul dar nu intr-un camping, si de asta intrebam daca e permis.

| mihai69 a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Nu e nici permis, nici legal. Din păcate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Il poti amplasa doar in campinguri special amenajate. Taxa nu stiu, depinde, acolo ai asigurate unele conditii mai mult sau mai putin, depinde de distanta de plaje, de patron etc.