| Andreeagabriela2435 a întrebat:

Unde se afla orasul Mizil( unde se afla biserica din lemn)? In ce judet e?

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E un oras mort, in judetul prahova

| Braunion a răspuns:

E intre Ploiesti si Buzau. Judetul Prahova.

| vinusipaharu a răspuns:

Este in judetul Prahova, undeva intre Buzau si Ploiesti. Este faimos pentru otetul de Mizil.

| Alexax3Alle a răspuns:

Mizil este un oraș din județul Prahova, Muntenia, România.

| Zahiu_Gabriel_1998 a răspuns:

Eu stau in Mizil (Intre Buzau si Ploiesti, județul Prahova) Biserica din lemn este intr-un parc cunoscut sub numele de Parcul Nr 3, se numeste asa dupa scoala Nr3 ce se afla langa parc! Este un oras foarte mic si linistit... happy Funda