| anonim_4396 a întrebat:

Unde v-ati petrecut luna de miere? Sau unde visati sa o petreceti?

Răspuns Câştigător
| mirela03 a răspuns:

Inainte de a ma casatori nu mi-am facut planuri in acest sens. Am considerat ca nu are sens din moment ce nu stiam daca si eventual cu cine ma voi casatori.
Dupa casatorie am fost trei saptamani singuri cu masina prin tara noastra (din care o saptamana la mare) si am tocat banii de nunta fara sa negandim la ziua de maine. Nu ne-a parut si nici nu ne pare rau la nici unul.
Am plecat doi in luna de miere si am venit acasa trei (un embrion la purtator).
Si acum ne amintim cu placere de acea perioada din viata noastra, desi au trecut deja mai mult de 10 ani.

13 răspunsuri:
| Swabia a răspuns:

Visez la Egipt!

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Luna de mire ne-am petrecut-o in Creta.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu n-am avut parte de luna de miere in mod traditional. Sotul meu abia a avut libere cat sa vina cu vreo saptamana inainte de nunta... si dupa doua zile a si plecat la servici. Precizez ca nu locuiam in acelasi oras cu el... asa ca eu am ramas singura pana mi-am lamurit cu actele si cu locul de munca... Intr-un final am ajuns si eu la Deva... Dar inca vizez ca vom merge intr-o calatorie impreuna. Totusi nu stiu nici cand va fi asta, nici cat de romantic va mai fi dupa atatia ani... Totusi eu am sperante.

| monicaclaudia a răspuns:

Eh la carnavalul din rio.) este ceva ce nu se uita ( a doua luna.)) am facut-o in crociere dar a fost ceva de neuitat de groaznic ( asa ca Rio carnaval happyera visul care a devenit realitate

| bunica a răspuns:

Ni in Romania nu sunt.in 1979 am petrecut-o la Sinaia hote Palas.va sugerez sa mergeti la noi in tara ca este cel mai frumos loc de pe tera. locuri mai pitoresti si cu traditii mai frumoase ca la noi in Romania nu sunt.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Roxi, ia lotto, azi deja! e miza mare! Daca nu castigi tu, dar castig eu destul, va sponsorizez, sa mergeti undeva fain, in contul lui ATUNCI! good night, everybody, wherever you are...psiho out!

| carmen_9743 a răspuns:

Acum 22 de ani in Poiana Brasov si de 2 ani facem in fiecare an cate o saptama de miere, doar noi 2, mai bine ca in tinerete...

| leluc a răspuns:

Hawaii. Cliseic, stiu happy

| Bianca26bb a răspuns:

Eu as dori s-o petrec oriunde, numai sa ma simt bine cu partenerul. Unde nu am mai fost niciodata... ceva ce ar putea parea doar o fantezie love struck!

| anonimvirtual89 a răspuns:

Ink nu mi-am petrecut`o dar visez sa o petrec la Paris

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tunisia. Am spus cu aceasta ocazie: "As putea sa ma obisnuiesc sa traiesc toata viata aici". Au fost primele impresii despr Tunisia si de 2 ani au devenit realitate.

| ada a răspuns:

NU mi-am petrecut inca luna de miere, dar mi-as dori sa o petrec in India.

| 112 a răspuns:

In botswana laughing i le am dat multe monezi pe o camera la hotel de alea de a lor laughing