| shtephie a întrebat:

Unde veti calatori in vacanta aceasta? :*

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Voi pleca peste putin timp, in Australia, cea mai indepartata tara, unde voi zbura din Katar deasupra oceanului Indian 14 ore continuu, pana in Melbourne; asta ca sa imi pot vedea si cunoaste nepotelul iubit si pe altul (alta ) care e pe drum si voi fi o fericita bunicuta, caci pana acum, doar prin camera web l-am cunoscut.V-a fi o experienta inedita pentru noi si pana atunci, sper sa ma perfectionez in vorbirea lb. engleze. E o tara minunata, plina de civilizatie, cum noi poate ca nu ne putem inchipui. Fiica mea geamana care s-a intors anul trecut de acolo, l-a crestinat pe cel mic si a trait pe viu toate acestea. Abia astept sa plecam spre aceasta altfel de lume.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Direct in fundul patului...
si ce interesant o sa fie...

| AlinaG a răspuns:

In Thailanda, Cambodgia, Vietnam si Laos big grin Voi face un circuit pe cont propriu(adica fara agentie) cu prietenul happy

| chelstone a răspuns:

Prin august o sa merg ori in praga (city break) ori o sa fac o excursie cu trenul prin europa de vreo 10 zile cu bilete Interrail, as vrea sa vad berna care este orasul meu preferat din Europa, budapesta, viea, praga, munchen, amsterdam, nisa sau marseille.

| ImHereForYou a răspuns:

La munte,la mare,pe arges,la tara... oriude as putea sa merg pentru a ma relaxa sh a uita de teme, griji,scoala, casa, copiii cei prosti...

| Cristinna_8657 a răspuns:

Pai la mare cu familia, la munte cu familia la tara cu fratele meu, in tabara in moldova cu cativa colegi, in excursii cu scoala in bulgaria si serbia.in alta tabara in anglia unde se fac cursuri de limba engleza si in turcia...cam atat fac vara asta...pacat ca nu vizitez si franta.dar nu ses tie poate in tabara din anglia trec si pe acolo.ar fi un vis implinit sa merg in franta

| noescape a răspuns:

Putin prin Franta intr-un turneu.

| pwp a răspuns:

Nicaieri big grin

| camy417 a răspuns:

La mamaia de la tara

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Pai bineinteles ca ma duc in excursie la salina la turda, la pestera ursilor, la felix, la 1 Mai cu clasa.
Iar cu parintii ma duc la munte, la mare si la bunicitongue
fundita?:X

| Arthur_1417 a răspuns:

In aceasta vara vreau sa calatoresc in urmatoarele tari:Franta,Germania,Spania,Olanda,Italia,Marea Britanie, Portugalia, Statele Unite Ale Americii