| Pathetique138 a întrebat:

URGENT! Salut TPU. Pentru a calatori in Republica Moldova in 2018 este nevoie de pasaport sau se poate calatori si doar pe baza buletinului?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de pasaport, se poate calatori si cu cartea de identitate (cu buletin de identitate nu se poate).

| Pathetique138 explică (pentru Ioandelasal):

Care este diferenta intre carte de identitate si buletin de identitate?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pathetique138):

Daca nu stii inseamna ca nici macar n-ai vazut un buletin de identitate. Aceste era ca un carnetel copertat, cu mai multe file.

| Salontanul a răspuns (pentru Pathetique138):

Primele 3 sunt buletine: http://bit.ly/2QqXqSG

| mihai69 a răspuns:

Intrarea pe teritoriul Republicii Moldova a cetățenilor români în baza pașapoartelor și cărților de identitate conferă acestora dreptul de ședere pe o perioada de 90 de zile într-un interval de timp de 6 luni.
Vezi aici: http://www.mae.ro/travel-conditions/3739#null