| Mariaaaaa02 a întrebat:

URGENT! vreau sa stiu si eu cat mai costa un bilet de tren, ruta Bucuresti Nord- Constanta happy! ofer fundita tongue

Răspuns Câştigător
| sori88 a răspuns:

62 lei bilet intreg clasa II

30 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Când vrei să știi cât dai pe biletul de tren, trebuie să ne dai ceva mai multe detalii. Mergi cu regio sau inter-regio? La clasa 1 sau a 2-a? tongue Ești elevă/ studentă? Această categorie are reducere de 50% la biletele de tren. Vrei să mergi cu mai mulți colegi la mare? Pentru grup și cumpărat biletele anticipat se mai obține o reducere suplimentară în funcție de mărimea grupului și cu câte zile înainte este cumpărat biletul.
În general când vrei să știi cât ar trebui să plătești pe un bilet de tren intră pe site-ul infofer.ro (scrii traseul, cauți trenul dorit și apoi apeși pe link-ul către preț) sau sună la numărul de la gară.

| untu a răspuns:

Vedeti la gara sau la rezervari bilete, pe ruta Bucuresti Nord-Constanta la trenul rapid costa 40 lei(400.000 de lei vechi)! De asta depinde pe ce tren vreti sa mergeti, la clasa 1 sau a-2-a,sint reduceri pentru pensionari, elevi si studenti!

| Mussette a răspuns:

Http://www.mersultrenurilorcfr.ro/imtif/rute.aspx?lng=ro
Dai click pe "pret" si ezi cat te costa, functie de reducer.;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distanta dintre Bucuresti si Constanta este de 223 de km si se parcurge in 2 ore si 7 minute. Pretul uni bilet la clasa intai este de 49, 50 lei iar la clasa doua este de 30, 50.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.cfrcalatori.ro/244

Dai click unde scie „aici" si se va descarca un mic fisier cu toate preturile.Tu sa stii ca distanta de la buc la cta este de 223 de km. Vei afla pretul unui bilet la toate trenurile si toate clasele.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Depinde cu ce tren vrei mergi regio inter regio etc adica personal rapid in functie de tipul de tren difera si pretul biletului aici poti gasi orice ruta precum si pretul biletului http://infofer.ro/

| LittleBugsBunny a răspuns:

In functie de tipul de tren cu care vrei sa calatoresti difera si pretul biletului astfel ca la un personal e mai ieftin decat la un rapid. http://infofer.ro/ aici ai rutele, orele de plecare/sosire si preturi la bilete

| TheWalker11 a răspuns:

Aproximativ 40 lei

| ShadoWCrist a răspuns:

Costa in jur de 60 de lei...Eu am dat 65 clasa a 2-a.Succes!

| Trandafirii a răspuns:

Eu cand am mers am dat vreo 150 lei.

| Trandafirii a răspuns:

Eu cand am mers am dat 150 lei.

| Scorpiel a răspuns:

Intre 40 si 62 lei

| printesa00 a răspuns:

93,5 lei daca te duci singura pe site-ul http://www.cfrcalatori.ro/5111

| Adminul000 a răspuns:

Uita-te si tu pe net gasesti acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimsilver a răspuns:

Cauta pe internet, simplu happy

| stefan1998_5137 a răspuns:

Pai la clasa a ii- a costa 62 de lei iar la clasa I costa 92 de lei.

| Emitzanu2002 a răspuns:

Intra aici http://www.cfrcalatori.ro/ si scrii pe ce data de unde pana unde, iar acolo iti va arata la ce ora este, dai clic pe aceia pe care o vrei si iti sune pretul. sper ca te-am ajutat :)

| G4by97 a răspuns:

Deci, cu acceleratul- fara carnet:34. 3 RON
-cu, carnet:24. 1 RON
cu rapid-fara carnet:43. 5 ron
-cu, carnet:33. 3 ron
Eu ti-as recomanda acceleratul, diferenta dintre rapid si accelerat sunt de vreo 10 minute.

| CraiovaAdy a răspuns:

Buna, un bilet pentru ruta: Bucuresti Nord - Constanta te costa 62 lei.
http://www.mersultrenurilorcfr.ro/......f/trf.aspx
Sper ca am putut fi de folos. :)

| KuryKaname a răspuns:

E inter regio si e 92 lei la clasa 1 si la clasa 2 62

| Caesarhunt a răspuns:

Preturile variaza intre 30 si 100 de lei, depinde cand si cu ce tren vrei sa mergi

| Dewzv a răspuns:

3 Lei daca mergi cu calu.

| yellowalien a răspuns (pentru Dewzv):

S-o crezi tu, e scump să mergi cu calu'... Mai exact 60 de lei pentru 2 ore tongue

| PinkyGirl25 a răspuns:

50 lei. Funda?

| PinkyGirl25 a răspuns:

50 lei

| stelistul_6903 a răspuns:

De cat sa dai 62 de lei cu trenul, mai bine dai 30 cu autocarul, si faci 3h si 10 minute. happy