| DenisaBianca456 a întrebat:

V-ati cazat vreodata la o pensiune mai mica? Cum v-ati cazat? Ce trebuie sa fac eu pentru a ma caza la o pensiune din zona mea? Nu am inca 18 ani.Stiu ca trebuie sa platesc.Voi merge cu prietenul meu care este major.El va plati.Ar merge daca pur si simplu ne-am duce si am cere o camera .....pentru jumatate de zi?
Va rugam frumos sa ne explicati cum sa facem aceasta scurta cazare.Nu ne-am mai cazat niciodata intr-o pensiune mica si nu stim.Raspunsul cel mai bun si detaliat primeste funda.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca la orice alta unitate de cazare, dai cartea de identitate, completezi eventual o fisa de cazare si aia e. Eventual iti cer banii in avans.

Eu nu prea am intalnit unitati de cazare care sa inchirieze cu ora, poate doar pe langa gari, diverse bombe de pensiuni pe unde se practica prostitutia

| andraee20 a răspuns:

Este la fel ca la orice pensiune. La receptie va cere buletinul (in cel mai bun caz; sunt zone unde nici macar atat. poate doar numele) si platiti. In unele pensiuni sau moteluri puteti inchiria pentru cateva ore. Cel mai bine este sa întrebați cand ajungeti