| Mally_7411 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Cum pot face PNG-uri pe photoscape?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci chiar nu stiu deoarece si eu incerc sa descopar acelasi lucru

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

E foarte simplubig grinupa ce editezi poza dai save as si acolo unde scrie save as type si alegi de acolo daca vrei sa o salvezi in format png, jpg, bmp sau gif, apoi dai sava o salvezi unde doresti si gata.Succes!
love struck

| xcandyoyo a răspuns:

Nu poti face png-uri in photoscape, doar pe photobuket

| Crissuu a răspuns:

Adica format?
daca da... atunci uite raspunsu
e foarte simplu
1.Intri pe PhotoScape
2.Alegi o poza
3. O modifici cum vrei tuh cu efecte cu tot ce vrei ca si celelalte modificate pana acum
4. Dai save
5.Save as
6.Alegi un nume
7. dai la format[de sub nume] si iti apar mai jos
8.alegi PNG

| BisUltras a răspuns:

Mergi sus si dai save as si dupa ai in lista PNG

| Mally_7411 explică:

Oh, nu, ma refer sa le pun cumva pe alt fundal fara sa se cunoasca ce e in spatele lor

| amy_5949 a răspuns:

Eu te pot ajuta, dar pe photoscape nu se poate...am incercat si eu.Eu ti-as sugera sa descarci photofiltre si iti spun si cum poti face png-uri:
Deschide Phototfiltre si pune poza dorita. Apoi da pe "Lasoo"(partea dreapta a paginii) si taie partea dorita din care vrei sa faci PNG. Apoi da pe tasta dreapta a mouse-ului si da pe "cut". Apoi da click pe foaia alba de sus si coloreaz-o intr-o culoare care sa nu fie in PNG. Apoi da pe tasta dreapta a mouse-ului si selecteaza "paste". Apoi da la Transparent color si selecteaza culoarea aleasa pentru background, apoi da la ok.Acum salveaza PNG-ul! Sper sa-mi dai fundita!

| mitrelena a răspuns:

Pai...Scrii pe Google ''photoshoot online'' si dai la un rezultat.Ai intrat in el.Iti alegi o poza. Dupa aceea, in partea dreapta tree sa-ti arate poza si un lacat. Dai pe lacat pana iti apare o bifa. Dai pe guma de sters si stergi partea nedorita. Apoi dai save. Sper ca te-am ajutat!

| Gaby10 a răspuns:

Iti dau eu un sfat care te poate ajuta:nu poti crea png pe photo scape, dar poti lua png dupa net. sunt site-uri multe cum ar fi:
http://girllworld.webs.com/
poti gasi chiar multe png-uri.