| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, vreau sa merg in Mexic si am citit in ambasada ro la legislatie urmatoarele si nu stiu daca mai e valabil ce scrie aici : Pentru a se evita refuzul intrarii in Mexic, se recomanda cetatenilor romani urmatoarele:
sa detina pasaport cu valabilitate minima de inca 6 luni de la data iesirii de pe teritoriul mexican;
sa detina bilet de calatorie pentru reintoarcerea in Romania sau in tara in care domiciliaza;
sa demonstreze ca beneficiaza de servicii turistice achitate anticipat sau ca detine resurse financiare suficiente pentru perioada sederii;
sa detina asigurare medicala valabila pe intreaga perioada a sederii in Mexic;
sa faca dovada asigurarii conditiilor de cazare;
este in posesia invitatiei de la un cetatean mexican sau roman stabilit in Mexic, prin care se asigura cazarea si acoperirea cheltuielilor de sejur in perioada sederii pe teritoriul national.
mai este nevoie de asigurare medicala sau tot ce scrie mai sus? daca stie cineva sigur care a mers in MEXIC

Răspuns Câştigător
| fosnet a răspuns:

Contacteaza ambasada Mexicului din Bucuresti. Informatii utile si pe M.A.E.ro

1 răspuns:
| YumiSukinanda a răspuns:

Informatii m.a.e.ro