| Vasu27 a întrebat:

Va salut pe toti membrii acestui site extraordinar in care poti afla pareri diverse, oameni extraordinari cu minti stralucite.Ok sa trecem la treaba.
Ce vreau eu, peste 2-3 ani vreau sa imi organizez o excursie, adica sa fac un inconjur al lumii, vreau sa planific(nu singur)totul, la cel mai mic detaliu, aceasta calatorie.
Acest ocol ar fi mai bine zis, ca in fiecare oprire sa vizitezi ceva sau sa vezi un anumit lucru in timp ce faci si turul lumii.
Asa ca astept idei, observatii, despre calatorii, obiective turistice atractive etc etc.
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Karbox a răspuns:

Te poti uita pe Google Earth.
Si incearca asta - http://www.ghiduri-turistice.info/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O initiativa ok, dar ai nevoie de foarte multi bani, in fine, poti cauta cate o atractie turistica din fiecare tara, sa o marchezi pe hartă in dreptul fiecarei tari... etc, asta daca vrei sa planifici in detaliu excursia

| Vasu27 explică (pentru Karbox):

Stiu.
Este un inceput bun, multumesc.
Inca ceva, in tarile unde am nevoie de viza ex America, Asia, in fine se stie care, cum credeti ca as putea sa sa primesc viza mai usor, poate stiti ceva politica in legatura cu vizele pentru turisti sau poate fi altceva, asta incerc sa aflu.

| Vasu27 explică (pentru anonim_4396):

Da da, multi bani, de aceea vreau sa vad toate aspecte, banii pentru drum(ex:cu vaporul, avionul, masinile care fac curse prin Europa(microbuze),), mancare, dormit(hoteluri, pensiuni), suveniruri, sanatate, si ceva extra pentru orice eventualitate daca se intampla ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Vasu27):

Ce sa zic, sper sa reusesti, succeswinking

| Vasu27 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!
dar nu ma duc singur, cred ca o sa fim patru.

| SparkleO a răspuns:

Salut.

tin sa te anunt ca o sa fie foarte greu sa orgamizezi o astfel de excursie, si costisitor.
eu unul, as intreba pe cineva care a m-ai facut excursii in strainatate, sau pe un profesor de geografie.
la noi profesorul organizeaza excursiile. am fost si eu happy stia mai multe ca ghidul tongue
cu ajutorul lui poti planifica ruta, si sunt sigur ca i-ar face placere sa iti prezinte cateva obiective turistice.

daca nu merge asa, incearca sa contactezi o companie de turism si programeaza o intalnire cu un expert.