| coralia_5862 a întrebat:

Va trebuii sa imi fac un pasaport pentru la vara am 12 ani si nu stiu cam cat costa cine imi spune vot+funda

Răspuns Câştigător
| Best112Mihai a răspuns:

Ba da poti sa iti faci Pasaport depinde cam 200-300 ron

digicron daca nu are buletin are Certificat de nastre nu gandesti

intri aici prietene si ai toate info http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Pasaport la 12 ani?
nu cred!tongue
nu iti poti face pentru ca tu nici macar buletin nu ai rolling on the floor
daca pleci in europa iti trebuie buletinul pe care nu il aitongue
pentru alte continenet ai nevoie de viza pe pasaportul pe care poti sa il faci undeva pe la 14 sau 18 ani. undeva intre ele parca e. oricum nu inainte de ati face buletinul.
dar cum ti-am zis mai sus daca meri in europa nu ai nevoie de pasaport pentru ca poti calatorii cu buletinul.
pana la 14 ani trebuie sa fi trecuta pe pasaportul parintilor sau ei vor trebui sa aiba acte pentru tine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pasaportul biometric costa 266 lei iar cel normal 96, 20 lei. Numai bine!

| BrokenWings a răspuns:

Pai... depinde
pasaportul de urgenta costa 230 de lei parca si ti-l face in 48 de ore cam asa si este valabil un an
pasaportul "normal" costa 260 de lei si ti-l face in 2 saptamani si este valabil 5 ani

cred ca iti dai seama si singura care merita nu?laughing
a daa...si ti-l faci la politie, daca vrei du-te si informeaza-te acolo:*:* bafta:X