| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta vreau sa merg la marea neagra (pentru prima data). Problema e ca am vazut la stiri ca e plin de sticle, gunoaie in apa, chiar si rahat de om. Eu vreau sa merg cu cortul ca am inteles ca e doar 10 lei pe noapte pentru locul ocupat.
Ce stiti despre starea mari negre anul acesta? care sunteti de acolo sa imi dati detalii? Sau ce orase din romania stiti ca au piscine in care poti sa zici ca ai iesit din tara?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Uite daca vrei eu iti recomand sa mergi la Neptun, este si curat si foarte frumos, ai si loc de cort, important este sa te distrezi si sa prinzi vreme buna de plaja.Iti doresc distractie placuta.

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Bine si frumos ar fi sa mergi la Gura Portitei. Este superb in zona dar esti total rupt de civilizatie si chefurile de noapte. Insa e curat si bine ingrijit. Cortul se pune direct pe plaja. In rest conditiile nu sunt cine stie ce iar Marea este plina de mizerii.

| Flav a răspuns:

De cativa ani marea e asa; ultima vreme s-a pus accent mai mult pe statiune ( hoteluri, fast-food-uri, concerte ).
Intereseaza-te de Portitza, e un loc foarte frumos unde banuiesc ca n-ai fost, departe de aglomeratie, zgomot, haos si comercialitati.

auran
| auran a răspuns:

Din cate am inteles la noi in tara nici o statiune nu au indicii calitatii apei in limitele acceptabile dar, intr-o oarecare masura cea din Mamaia ar fi mai bunicica sa zicem.
Mai bine daca it poti permite poti merge la Albena in Bulgaria

| hândel a răspuns:

Nu prea ies pe plaja, dar cand o fac apa e destul de curata. Sa stii ca sunt turisti care nu se obosesc sa-ntinda mana la cosul de langa ei sa-si arunce gunoiul si, arunca langa cos. Sa nu amintesc de chistoacele aruncate peste tot de fumatorii fara pic de bun simt. Noi te asteptam cu vreme frumoasa (sper), muzica si tot ce este necesar sa te simti intr-adevar in vacanta de vara la mare (nu uita sa strangi gunoiul si sa-l duci la ghena din camping inainte sa pleci).hee hee

| bibitza a răspuns:

Mai bine la munte cu, cortul...gasesti un strand curat cu apa termala...si gata! eu prefer muntele pentru ca nu este asa multa mizerie si caldura ca la mare.in plus poti face si plaja la munte.insa la mare nu gasesti aerul de la munte... offf abia astept sa ma duc si eu anul' acesta dupa inscrierea la facultate... app bafta pentru mainewinking

| Sara2 a răspuns:

Vino in neptun ca aici lucrez eu

| littlesunshine a răspuns:

Mergi la Camping Pescaresc. Se afla undeva intre Mamaia si Navodari pe partea dreapta. De la gara Constanta este un maxi-taxi care merge spre navodari (cred ca 23 daca nu ma insel). Ii spui soferului unde sa te lase si va opri la camping. Acolo ai dusuri, grup sanitar, restaurant, curent electric, plaja curata si libera, apa super. In schimb nu prea ai unde sa te distrezi decat in Mamaia. Distractie placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori media exagereaza, pentru audienta, nu e chiar asa de rau dar nici minunat. happy
Te poti duce in statiunile nu asa de populate, pentru ca plajele sunt extrafull in statiunile gen: Mamaia, Costinesti
De ex cum ti-a recomandat "mlm" in Neptun, Venus, Saturn

Eu am fost la Paltinis (aproape de Sibiu) si exista o pensiune care avea o piscina micuta dar pretul era de 120lei/noapte. Peisajul era superb, zona de munte, aer curat.
Incearca sa cauti pe net pensiuni sau locuri unde te poti duce cu cortul, trebuie sa gasesti ceva.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.litoralinfo.ro

| sufletel13 a răspuns:

Ee nu-s asa multe gunoaie... nu stiu daca sti dar ar trebui sa stii ca presa plateste amenziila greu pentru ca nu difuzeaza stirile corect ar trebui difuzate 50% parti rele 50% parti bune... ei de fapt majoritatea difuzeaza numa parti rele de asta ai vazut la TV ca is gunoaie si chestii... asta se intampla in urma unui concert sau o festivitate unde e si normal sa fie asa cel mai mult gunoi e atunci cand se mai intampla sa aduca valurile alge care de fapt nu-s gunoaie lasa stirile alea-s fake apropo la sfarsitul lunii august gasesti cazare si cu 30 de lei pe pers in camera de 3 pers la hotel sau pensiune de 3 stele ar fi mai bine asa ca iti spun eu ca dupa cateva zile pline de sare iti doresti o baie sau un dus calumea... sau depinde cati sunteti daca sunteti mai multi luati o camera si restul stati cu cortu si dormiti la hotel pe rand si faceti si dus in orice caz mai bine mergi la mare... nu te mai lua dupa mass media e o porcarie bafta