| sebimisterio a întrebat:

Vara asta vreau sa urc niste munti happy niste propuneri de munti faini de urcat
tips: fagaras nu, bucegi am fost ceahlau la fel

9 răspunsuri:
| 7QA3 a răspuns:

Un traseu de 12 ore! In varful Parangului Mare, trecand pe Carja si ajungand pe Parangul Mic. Traseul ti-l stabilesti tu in functie de doleante, dar ca sa-i vezi pe cei 3, in jur de 12 ore sunt necesare happy. Succes!

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

O pasiune foarte frumoasa, desi nu o practic, te felicit pentru asta, eu sunt undeva prin zona fagarasului si mi-se pare o zona destul de draguta, oricum succes in continuare si bafta, te felicit

| ale2000mi a răspuns:

Exista un munte, Muntele Valcan, si ii acolo o cabana, Cabana Pasul Valcan, iar acolo in zona poti sa faci asta, si nu e foarte mult de urcat aici, dar inca nu stiu cum e, caci voi merge debea in 28 aclolo.

| ofatarebela a răspuns:

Rodnei,Calimani (12 Apostoli) sunt superbi.Mai ales pe 12 Apostoli :X

| ovidel20 a răspuns:

Piatra craiului... 3 zile iti ajung... dar se pot face si in 2 zile

| sebimisterio explică (pentru 7QA3):

Cam mult 12 ore big grin

| sebimisterio explică (pentru ovidel20):

HMMM....interesant da piatra craiului nu-s cam greu de urcat? eu asa stiam

| 7QA3 a răspuns (pentru sebimisterio):

Da, dar cam merita laughing. Ai o noapte de dormit in cort, iar traseul nu este foarte complicat.

| Fayree a răspuns:

~ Pe muntele Vulcan...