| thunderstruck5 a întrebat:

Vatra Dornei, help! Ce este interesant de facut/vazut in Vatra Dornei? Obiective turistice, activitati, locuri etc. Intentionez sa stau 1 zi si m-ar ajuta tare mult sugestiile voastre.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt chiar din zona! O zi e putin pentru a vizita zona si imprejurimile!
Avem doua muzee( unul in incinta primariei, unul in zona pietei )
Excursii cu telescaunul.Fie urci pe telescaunul si cobori pe jos, sau invers. Oricum te vei bucura de imprejurimi!
O plimbare prin parcul statiuni! Sunt si 2-3 cluburi prin zona
Daca te hotarasti sa mergi cu telescaunul poti intreba de izvorul Bizon
REPET! O zi e putin pentru a vizita ce ar fi de vazut.
Toti cei care au venit, au revenit cu placere in acesta zona!

4 răspunsuri:
| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Poti mege la telescaun, in parcul municipal cunoscut pentru veverite, pe drumul tatarilor-un drum care trece pe munte (este o priveliste superba asupra orasului si in special asupra zonei de la iesire), pe platou, la tiroliana in centrul orasului sau te poti plimba prin oras. sunt multe de facut happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Telescaun, tiroliana (daca e montata), si ceva tratamente balneare, daca ai chef, in bazele de tratament ale hotelului Calimani (au si piscina), sau Intus.
E mai mult o zona de relaxare, pacat ca esti pe fuga.

Răspuns utilizator avertizat