| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

Viata nu iarta slabiciunea. L-am gasit pe un site si as vrea sa stiu ce explicatie ii dati kiss

Răspuns Câştigător
| TipulVerde a răspuns:

Viata e o lupta, e ierarhie, e lant trofic... viata e chin...

13 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Pai in viata daca esti slab... esti calcat in picioare tongue

| nebucadnetar a răspuns:

AS VRAE SI EU SATI RASPUND LA ACEASATA INTREBARE
IN GENERAL TOTI OAMENI AVEM FOARTE MULTE SLABICIUNI UNI INTRUN FEL ALTI INTRALT FEL
DAR CU TOATE ACESTEA VIATA TREBUIE SA MEARGA INAINTE SI CHIAR DACA AVEM SLABICIUNI AR TREBUI CA NOI OAMENI SA NE IERTAM UNI PE ALTI SI SA MERGEM INAINTE

| kh1ss a răspuns:

Viata e un chin pentru cine nu stie sa o traiasca

carla
| carla a răspuns:

Din punctul meu de vedere, sunt situatii cheie in viata in care trebuie sa alegi din mai multe variante. Daca alegi sa fii slab si sa lasi viata sa decida pentru tine, de multe ori pierzi. Deci viata nu iarta pe cel fara curaj! Cel putin asta este sensul pe care-l gasesc eu proverbului happy

cristian
| cristian a răspuns:

Atat timp cat viata este o lupta nu esti iertat atunci cand gresesti si esti eliminat din arena vietii.

| mariazet45 a răspuns:

Asa este, chiar si o boala cand apare vine acolo unde orarganu e slabit, la fel si in viata daca ai o slabiciune trebuie sa suporti consecintele, se intampla cand un moment de slabiciune costa, iar aceste lucruri poate marca pe pe viata. Atentie fetitelor cu dorinte de a va indragosti la 14- 15 cand mintea voastra e credula si credeti tot ce va spun baietii, iar apoi va plangeti in pumni si nu doar pentru ca a-ti putea fi insarcinate ci e posibil sa va imbolnaviti de boli incurabile chiar, care va poate costa viata. Aici poate duce un moment de slabiciune, tineretea e frumoasa si merita traita dar nu pierdeti nimic daca mai intarziati probleme din dragoste, aveti asa multe lucruri de facut cand santeti tineri, nu cred ca va plictisiti.

| beba a răspuns:

Viata e grea...la un momentdat toti ne simtim vulnerabili sau neindreptatiti. unii aleg sa lupte prin alegerea unor solutii salvatoare, altii aleg sa moara prin alegerea caii celei mai usoare.Eu aleg sa traieschappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata este un voiaj? Altfel nu imi explic de ce ai incadrat intrebarea la turism.

| bunica a răspuns:

Doar cei puternici ajung in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Viata nu iarta slabiciunea" - Adolf Hitler
cum comentati acum?

| danasang a răspuns:

Slabiciunea te face vulnerabil, si nu esti capabil sa iei cele mai logice decizii, necesare la un moment dat. pentru ca e un citat aproximativ din hitler, putem comenta mai amplu subiectul, dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l pe Adolf Hitler ce insemnawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este corect citatul! Crede-mă am citit Mein Kampf şi în Engleză şi în Română, după care am luat în germană şi m-am uitat. Citatul corect este : Iertarea înseamnă slăbiciune! Şi cred că ştim cu toţii la ce se referea Hitler!