| anonim_4396 a întrebat:

Voi merge intr. o excursie la Paris. pentru 4 zile si nu stiu cam cati bani de cheltuiala sa iau cu mine? voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti ajung 2 lei...

| greencity a răspuns:

Multi, un bilet de autobuz, tramvai e 9 Euro pe unele linii laughing

| grapeFruit09 a răspuns:

Nu pot sa-ti zic suma fixa, dar depinde. Daca te duci pentru prima oara ar fi bine sa-ti ia-i mai multi. Spre exemplu ca sa te ridici pe arca costa 9.50 euro pentru maturi si pina la 18 ani e gratuit.Ca sa te ridici pe turn,nu-ti pot zice,dar chestia aici nu e in bani,in zilele de weekend e un ridn enooorm, de mai dai de coada, deci e imposibil sa te ridici.Dar poti sa te plimbi cu vaporul pe seina(e si cu ghid)seara e foarte frumos si nu e foarte costisitor(pentru adulti 11 euro)Apropo in fiecare prima duminica din luna e gratis atit turnul,arca,luvru, manastirile, totul practic.Calatorie placuta.

| michael94 a răspuns:

Ala glumeste.In primul rand iti trebuie bani de avion/autocar, sau cu ce te duci tu, la avion in jur chiar de 50-100 euro.Plus bani unde te cazezi, sau daca stai la cine cunoscut este foare bine.Si in al treilea rand bani de cheltuiala, la cat este Parisul de mare si cate ai de vazut si cumparat.In total in jur de 15 mil, sau depinde poti sa-ti iei mai mult, cine stie cat sunt preturile. Sper ca te-am ajutat.

| ralu8 a răspuns (pentru michael94):

Banii de cazare si de transport ii am. deci chiar de cheltuiala imi ramane sa ma gandesc cati ar fi necesari.

| michael94 a răspuns (pentru ralu8):

Depinde ce iti doresti sa iti iei. Daca ai bani i-a max 1000 lei. Daca nu sunt sigur ca merge si 500-700 lei.Succes

| michael94 a răspuns (pentru ralu8):

Depinde ce iti doresti sa iti iei. Daca ai bani i-a max 1000 lei. Daca nu sunt sigur ca merge si 500-700 lei.Succes,si sper sa te distrezi.