| SmallStep a întrebat:

Vreau sa cumpar bilete de avion dar nu stiu ce site-uri sa folosesc si ce site-uri sa evit. Imi puteti da sfaturi va rog? Ce altceva ar mai trebui sa am in vedere? Am nevoie de bilete dus-intors Timisoara-Bucuresti. Multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Site ul companiei aeriene cu care vrei sa zbori. Ala e mereu cel mai bun si mai sigur.

| NLS a răspuns:

Site-ul WizzAir pica direct, deoarece nu au zboruri din/spre Bucuresti. Cel putin nu in perioada aceasta.
Pacat, ei erau printre cei mai ieftini.

La RyanAir din nou, nu gaseste nimic.
Asa ca nu ramane decat sa cauti pe esky.ro,
sau pe alt portal asemanator.

Gaseste ceva la 95 sau 129 euro, dar pretul e valabil doar pentru data /datele introduse de mine.
Introdu acolo data de plecare si de sosire, si vezi daca iti convine pretul.

Vezi ca exista si cu 81 euro, in alta data. Apare acolo sus un banner (Zboruri in date apropiate de la 81 euro).
Da click acolo si vezi daca e ce trebuie pentru tine.

Apoi iti poti face cont.
Daca exista, si nu trece de 2 euro pentru un zbor (4 euro dus intors) recomand sa alegi optiunea Auto-Check In.
(desi nu e greu sa il faci tu ONLINE, daca ei permit, astfel e gratis).

DACA astepti sa il faci la aeroport, acolo costa.
CAT? nu stiu exact, dar presupun ca peste 12 euro pentru dus-intors.

https://www. esky.ro/flights/select/roundtrip/ap/tsr/mp/buh? departureDate=2023-03-10&returnDate=2023-03-31&pa=1&py=0&pc=0&pi=0&sc=economy&_gl=1*6bgza6*_up*MQ.&gclid=Cj0KCQiA6fafBhC1ARIsAIJjL8mxtAXzpHlRihfIu8r1k6BFf_2wA-IkVUFfaOmN31xYhH6Bckn6-DkaApuBEALw_wcB

Si cum a indicat colegul, CAND EXISTA ZBORURI, e mai bine sa cumperi direct de pe site-ul oficial al companie: WizzAir, RyanAir, Lufthansa (de obicei sunt scumpi)

| ExBlop a răspuns:

Booking/vola/esky/tarom etc

| imvl a răspuns:

Cum pot gasi bilete de avion foarte ieftine?

https://vuiet.com/post/654