| BrokenArrow a întrebat:

Vreau sa fac o excursie cu bicicleta in vara. Vreo 600 de km de-a lungul tarii. Si acum va intreb:
1. Sunt minora, dar asta nu ar trebui sa constituie o problema, nu? confused Doar eu si bicicleta.
2. Pe unde voi merge cu bicicleta? Prin trafic banuiesc ca nu pentru ca e prea periculos.
3. Cum as putea sa imi fac traseul?
4. Ma pot caza la o pensiune daca am 16 ani?

10 răspunsuri:
| MotanuJmekerit a răspuns:

Doamne isuse cristoase cum sa pleci de acasa doar : U SI BICICLETA : + ca ai 16 anilaughing eu iti zic astepta pana ce faci 18 ani apoi du-te asa nu te du ca poate patesti ceva nu sunt pesimist dar iti zic eu ESTI PREA MICA. Bafta

| LucaTheodor a răspuns:

1. Nu
2. Trotuar sau marginea strazii, dar cu atentie
3. Cu cineva si cu un GPS sau harta
4. Cred ca da.

| GoldVali a răspuns:

Cam strange ideea. Mai ia pe cineva cu tine, sunt atatia obsedati prin jur. Traseul ti-l faci singura. Dar de ce atata singuratate?

| BrokenArrow explică (pentru GoldVali):

Nu-mi place singurateatea. Aveam in plan sa iau pe cineva cu mine. Doar ca nu mi se parea necesar sa specific si asta. laughing

| GoldVali a răspuns (pentru BrokenArrow):

Atunci totul devine mult mai fain si mai usor. Si te cazezi si la pensiuni, la hoteluri nu poti ca au restrictii.
La pensiuni insa inchid ochii.
Normal ca vei merge prin trafic si trebuie sa fii foarte atenta.
Traseul fa-l in functie de ce zone vrei sa vezi si ce cazari ieftine gasesti.

| Silvica76 a răspuns:

Ce sa cauti tu singurica prin lume? Ia-ti si tu pe cineva, un unchi, un var, o mama, pe cineva! Parerea mea e sa nu pleci singura!

| sabinabujor2 a răspuns:

Ai voie doar cu buletin.In rest daca te lasa parintii...dar e mult mai distractiv cu cineva langa tine, poate cu gasca sau o prietena.Ai putea merge prin centrele oraselor sa vezi monumentele si atractiile turistice, dar sigur nu in trafic.Mergi pe strazile mai neaglomerate.

| BrokenArrow explică (pentru sabinabujor2):

Bine, normal ca nu ma duc singura. Inca caut pe cineva care sa se potriveasca acestei excursii. laughing

| Troll99 a răspuns:

Normal in alte tari legea nu permite minorilor dupa anumite ore afara, la noi nu stiu daca e reglementata vreo lege in acest sens, dar pe in acesta excursie vei intalni fel si fel de oameni, ar trebui sa mergeti o echipa, printre care sa fie si cativa adulti sau persoane peste 18 ani. Distractie!

| Adriannn01 a răspuns:

1.Nu
2.Pe trotuar...
3.Singura.
4.Nu cred, sau poate da, daca ai buletin