| dolores_4478 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar tichete de avion. Unde gases mai ieftin? La o companie aeriana cum ar fi (Blue Air, Carpath Air, etc) sau la o agentie de voiaj?
Unde mai e ieftin sau mai scump? si de ce?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Eileithy a răspuns:

De recomandat sunt companiile aeriene, deoarece cumparandu-ti biletul inainte cu aproximativ o luna, vei avea placuta surpriza de a plati pentru respectivul zbor o suma de bani mult mai mica.( o reducere de aprox. 50 % in unele situatii).

2 răspunsuri:
| cumtecheama a răspuns:

Zaruha - Traim ( Cu Buzzy )
Ce parere ai despre melodie : http://www.youtube.com/watch?v=LOAkqk3p3N0 ?

| andy_3924 a răspuns:

Situatia cu sump si ieftin este in functie de noroc. Companiile aeriene schimba preturile destul de des, in unele cazuri chiar de mai multe ori pe zi pentru acelasi bilet. Situatia cu luatul in avans este de preferat pentru ca atunci ai sansa sa gasesti mai multe locuri cu acelasi pret bun. Pe de alta parte sunt situatii in care cu doar cateva zile inainte de zbor apar preturi promo (ex: 40 € in loc de 165 €).
Sugestia mea este sa urmaresti pe mai multe site-uri rutele care te intereseaza sau sa apelezi la un site care face pentru tine asta, cum este www.aerolines.ro
Succes