Întrebare recomandată | valentino52 a întrebat:

Vreau sa imi recomandati o pensiune in Predeal preferabil, daca nu macar in Busteni sau Azuga in cel mai rau caz exact de craciun 24, 25, 26, 27. Am sunat in mai multe locuri si deja au ocupat. Cam 5 camere as dori deci iese din discutie sa iau toata vila. Preferabil ar fi o vila mare cu restaurant a la carte. Vreau o vila lux, pretul nu conteaza atat de mult atata timp cat nu sunt obligat sa cumpar un pachet (90% din vilele care le-am vazut pe internet in perioada care o doresc eu sunt pachet 4, 5 nopti cu masa de craciun si masa in ajun). Nu doresc pachet sub nici o forma pentru ca iti sunt incluse mese si mai ales masa de Craciun. Prefer de banii aia sa ma asez eu si sa imi comand ce doresc chiar daca dau mai mult. Avand mesele platite e foarte probabil sa nici nu ma trezesc sau sa stau pe partie si sa le pierd si sa ma duc in alta parte sa mananc. O masa de craciun creste pretul cu vreo 300 lei de fiecare adica la cina de Craciun eu si prietena mea mancam de 6 milioane? Si daca cheltui banii astia vreau sa ii dau pe ce imi place mie nu pe palinca, caltabos si alte preparate traditionale. Deci doar cazare in camera dubla matrimoniala, nu apartament.

4 răspunsuri:
| December a răspuns:

Pai te-ai trezit cam tarziu ca vrei rezervare. Pentru revelion rezervarile se fac si din august! Iar pe Valea Prahovei mai ales e clar ca nu poti sa o lasi pe ultima suta de metri. Mai cauta pe net.
Intra pe asta (daca nu ai intrat deja) :
http://www.turistinfo.ro/predeal/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-predeal.html
Dar repet.e cam tarziu.

| valentino52 explică (pentru December):

Revelionul il am deja platit in alta parte vreau pentru Craciun. Oricum am gasit un complex care are o vila libera si am vorbit sa o inchiriez pe toata chiar daca nu umplem toate camerele.

| December a răspuns (pentru valentino52):

Da Craciun am vrut si eu sa spun dar imi era mie capul la revel big grin. Bine ca ai gasit. Oricum ideea de baza dupa mine e ca alte dati sa nu te cramponezi doar pe Valea Prahovei. Poti sa gasesti cabane de inchiriat la munte in alte locuri foarte faine si mai la altitudine, gen: Parangu Mic, Ranca, Straja, Muntele MIc, Vidra, Paltinis etc. Majoritatea sunt la peste 1400 -1500 m alt..deci sanse mai mari sa fie si strat de zapada.
Dar bineinteles e chestie de gusturi.

| valentino52 explică (pentru December):

Stiu mergeam in tabere prin liceu pe acolo era frumos tare. Acum suntem mai mult cupluri de tineri si ne cam plictisim intre noi prefer predealul sau sinaia ca e viata de noapte. Daca n-aveam prietena si mergeam cu un grup de fete. in varful muntelui le duceam laughing